مجموعه کابلیکا شما را به خرید بهترین محصولات سیم کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت کابل برق رنگی روکش دار ایرانی

آنچه در این مقاله میخوانید

با استاندارد رنگ در کابل برق آشنا شویدخرید کابل برق رنگی روکش دار در یزد

کابل برق رنگی برای راحتی در شناسایی فاز های یک سیستم قدرت به کار می رود. برای پیشگیری از اشتباهات احتمالی در مدار سیستم های برقی، از این کابل ها استفاده می شود. 

قیمت انواع کابل برق رنگی، به نوع مغزی آن یعنی مس یا آلومینیوم بسیار وابسته است. نوع روکش این کابل های رنگی PVC است و متناسب با طول کابل قیمت گذاری می شود. 

قیمت کابل برق رنگی روکش دار ایرانی

با استاندارد رنگ در کابل برق آشنا شوید

با استاندارد رنگ در کابل برق آشنا شوید شما هم انواع سیم و کابل های برق در رنگ های مختلف را دیده اید. کابل های برق مشکی بسیار پرکاربرد هستند. اما تا به حال فکر کرده اید که دلیل رنگی بودن این سیم ها چیست؟ 
همه ما با وسیله ای به نام فازمتر و عبارات فاز و نول تا حدودی آشنایی داریم. از فازمتر برای تشخیص ولتاژ الکتریکی استفاده می شود. هر گاه فازمتر را درون پریز برق یا سر سیم برقی قرار داده و انگشت مان را روی پیچ انتهایی آن قرار دهیم، در صورتی که چراغ فازمتر روشن شود، آن سیم دارای ولتاژ بوده و آن سیم فاز است؛ در غیر این صورت، سیم نول است. 
اما همیشه ابزار کار در اختیار ما نیست و یک اشتباه کوچک می تواند خطر آفرین باشد.
از این رو استفاده از رنگ ها در تشخیص فاز های یک سیستم الکترونیکی می تواند کار را بسیار ساده کند. ابتدا با مفاهیم فاز، نول و ارت به طور خلاصه آشنا می شویم. 

  • سیم فاز، سیمی است که حامل جریان الکتریکی است و بسیار خطرناک است.
  • سیم نول فاقد جریان بوده اما وجود آن برای روشن شدن مدار ضروری است. این سیم، مسیر بازگشت جریان به مولد است. 
  • سیم ارت، نقش محافظتی را بر عهده داشته و در صورت ایجاد نشتی جریان در مدار، آن را به زمین منتقل می کند. 

بر این اساس یک سیستم الکتریکی مانند کولر، ماشین لباسشویی و … دارای سه نوع کابل است. که با رنگ های مختلف در سیستم قرار دارند. رنگ های اختصاص یافته به فازهای مختلف بر اساس یک استاندارد بین المللی به نام IEC است که این موسسه به تدوین استاندارد های الکترونیکی می پردازد.
رنگ های استاندارد IEC برای شناسایی فاز ها عبارتند از : سیاه، قرمز، قهوه ای، آبی، زرد، سبز، بنفش، سفید، صورتی، خاکستری، نارنجی، فیروزه ای.

برای مثال رنگ سیم (هادی) ارت در این استاندارد، به رنگ سبز و زرد است که در صورت استفاده در مدار، هیچ هادی دیگری با آن رنگ در مدار قرار نمی گیرد. هادی نول، با رنگ آبی مشخص می شود. در تمامی مدارها سیم های سیاه برای انتقال جریان به پریز های برق و سوییچ ها به کار می روند. سیم های قرمز، سیم های دارای جریان ثانویه هستند.

علاوه بر IEC، هر کشور برای خود استاندارد دیگری هم دارد که از هر دو نوع استاندارد ها استفاده می شود.

خرید کابل برق رنگی روکش دار در یزد

خرید کابل برق رنگی روکش دار در یزد هادی به کار رفته در کابل های برق، مس و آلومینیوم است. فلز مس، نسبت به سایر هادی ها قیمت کمتری داشته و مقاومت کمی در برابر عبور جریان دارد. از طرفی انعطاف پذیری بالای مس باعث شده تا رایج ترین هادی در انواع کابل های رنگی باشد.

شرکت ها تولید کننده انواع سیم و کابل برق در کشور به فعالیت مشغول هستند. یزد یکی از مراکز فعال در این عرصه می باشد. انواع سیم و کابل های برق با مغزی ها مس و آلومینیوم در قطر های مختلف با بهترین مواد اولیه در مدرن ترین دستگاه ها تولید می شود.

قیمت خرید کابل برق یزد در انواع رنگی بیشتر وابسته به نوع مغزی و قطر مقطع آن می باشد. 

حجت ادراکی خوزانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه کابلیکا شما را به خرید بهترین محصولات سیم کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید