مجموعه کابلیکا شما را به خرید بهترین محصولات سیم کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت کابل آنتن

آنچه در این مقاله میخوانید

بهترین کابل آنتن یا سیم آنتن تلویزیون را چطور انتخاب کنیم؟در استفاده از یک کابل آنتن، سعی کنید از کابل ۷۵ اهم استفاده کنید وطول کابل بیشتر از ۱۵ متر نباشد، زیرا هرچه طول کابل آنتن بیشتر باشد، سیگنال افت بیشتری خواهد داشت. البته این مسئله به طول و جنس و قیمت کابل آنتن هم بستگی دارد. اگر نیاز به طول بیشتری دارید، از کابلهای آنتن ۴٫۵C استفاده کنید. این کابلها در بازار به کابلهای صادراتی معروفند. استاندارد بودن کابل، همان چیزی است که باید به عنوان پارامتر اول در انتخاب کابل، مورد توجه قرار گیرد. هنگام خرید کابل آنتن، مراقب اجناس غیر استاندارد و تقلبی در بازار باشید. در انتخاب کابل آنتن به پارامتر افت سیگنال نیز توجه کنید. هر چقدر افت سیگنال یک کابل در طول مشخص، کمتر باشد، کیفیت آن بهتر است.‼️ کابل آنتن و ۴ نکته ساده: نکته اول : کابل آنتن را یک تکه بکشید! تا جایی که امکان دارد، از یک کابل آنتن یک تکه، از آنتن تا تلویزیون استفاده کنید. کابل آنتن دو یا چند تکه یکی از مهم‌ترین عوامل افت کیفیت تصویر در تلویزیون است.نکته دوم: اتصال کابل آنتن مانند سیم برق نیست! از کابل آنتن دو تکه یا چند تکه استفاده کنید، باید از فیشهای رابط مخصوص که coaxial coupler نام دارند استفاده کنید. اگر سیم آنتن دو تکه را مانند سیم های برق به هم بتابانید، بخش زیادی از اطلاعات ارسالی یا سیگنال‌های تصویر را از دست خواهید داد. نحوه اتصال دو سیم آنتن را در عکس زیر ببینید.برای کابل کواکسیال که کابل آنتن هم زیر مجموعه آن است، انواع مختلف فیش‌های نر و ماده موجود است. برای اتصال این فیش‌ها یا کانکتورها به هم، کوپلرهای مخصوص وجود دارد. ✅ نکته سوم: به طول کابل آنتن و جنس آن توجه کنید! در بازار دو نوع کابل آنتن موجود است. کابل‌های ۳C که به معمولی یا ساده معروفند و کابل‌های ۴٫۵C که به صادراتی معروفند.  به علت افت سیگنال بیشتر در کابل‌های معمولی، برای طول های بیشتر از ۱۵ متر، از کابل صادراتی استفاده کنید.نکته چهارم: اتصال دو تلویزیون به یک کابل آنتن را با اسپلیتر انجام دهید!اتصال دو تلویزیون به یک کابل آنتن ، روش مخصوص دارد. اساسا برای اینکه بتوانیم از یک کابل کواکسیال یا آنتن، انشعاب بگیریم، نمی‌شود مثل سیم برق، با آن رفتار کنیم. باید برای این کار از قطعه ای به نام splitter استفاده کرد. اسپلیترها، انواع مختلف دارند و در خرید آنها، به تعدادخروجی، و پهنای باند باید توجه کرد.میتوانید اتصال دو تلویزیون به یک آنتن یا دو گیرنده به یک آنتن را به وسیله این اسپلیتر انجام دهید. این اسپلیتر یک ورودی و دو خروجی دارد که سمت ورودی به آنتن و هرکدام از خروجی‌ها به یک تلویزیون یا گیرنده متصل می‌شوند.این اسپلیتر میتواند از یک کابل آنتن، ۸ خروجی بگیرد.حتی الامکان سعی کنید، کابل آنتن را از کابلهای برق و لوازم برقی دور نگه دارید تا افت سیگنال کمتری داشته باشید.
قیمت کابل آنتن

بهترین کابل آنتن یا سیم آنتن تلویزیون را چطور انتخاب کنیم؟

در استفاده از یک کابل آنتن، سعی کنید از کابل ۷۵ اهم استفاده کنید وطول کابل بیشتر از ۱۵ متر نباشد، زیرا هرچه طول کابل آنتن بیشتر باشد، سیگنال افت بیشتری خواهد داشت. البته این مسئله به طول و جنس و قیمت کابل آنتن هم بستگی دارد. اگر نیاز به طول بیشتری دارید، از کابلهای آنتن ۴٫۵C استفاده کنید. این کابلها در بازار به کابلهای صادراتی معروفند. استاندارد بودن کابل، همان چیزی است که باید به عنوان پارامتر اول در انتخاب کابل، مورد توجه قرار گیرد. هنگام خرید کابل آنتن، مراقب اجناس غیر استاندارد و تقلبی در بازار باشید. در انتخاب کابل آنتن به پارامتر افت سیگنال نیز توجه کنید. هر چقدر افت سیگنال یک کابل در طول مشخص، کمتر باشد، کیفیت آن بهتر است.

قیمت کابل آنتن

‼️ کابل آنتن و ۴ نکته ساده:

 

 نکته اول : کابل آنتن را یک تکه بکشید!
تا جایی که امکان دارد، از یک کابل آنتن یک تکه، از آنتن تا تلویزیون استفاده کنید. کابل آنتن دو یا چند تکه یکی از مهم‌ترین عوامل افت کیفیت تصویر در تلویزیون است.

نکته دوم: اتصال کابل آنتن مانند سیم برق نیست!

 از کابل آنتن دو تکه یا چند تکه استفاده کنید، باید از فیشهای رابط مخصوص که coaxial coupler نام دارند استفاده کنید. اگر سیم آنتن دو تکه را مانند سیم های برق به هم بتابانید، بخش زیادی از اطلاعات ارسالی یا سیگنال‌های تصویر را از دست خواهید داد. نحوه اتصال دو سیم آنتن را در عکس زیر ببینید.

برای کابل کواکسیال که کابل آنتن هم زیر مجموعه آن است، انواع مختلف فیش‌های نر و ماده موجود است. برای اتصال این فیش‌ها یا کانکتورها به هم، کوپلرهای مخصوص وجود دارد.
نکته سوم: به طول کابل آنتن و جنس آن توجه کنید!
در بازار دو نوع کابل آنتن موجود است. کابل‌های ۳C که به معمولی یا ساده معروفند و کابل‌های ۴٫۵C که به صادراتی معروفند.  به علت افت سیگنال بیشتر در کابل‌های معمولی، برای طول های بیشتر از ۱۵ متر، از کابل صادراتی استفاده کنید.

نکته چهارم: اتصال دو تلویزیون به یک کابل آنتن را با اسپلیتر انجام دهید!

اتصال دو تلویزیون به یک کابل آنتن ، روش مخصوص دارد. اساسا برای اینکه بتوانیم از یک کابل کواکسیال یا آنتن، انشعاب بگیریم، نمی‌شود مثل سیم برق، با آن رفتار کنیم. باید برای این کار از قطعه ای به نام splitter استفاده کرد. اسپلیترها، انواع مختلف دارند و در خرید آنها، به تعدادخروجی، و پهنای باند باید توجه کرد.

میتوانید اتصال دو تلویزیون به یک آنتن یا دو گیرنده به یک آنتن را به وسیله این اسپلیتر انجام دهید. این اسپلیتر یک ورودی و دو خروجی دارد که سمت ورودی به آنتن و هرکدام از خروجی‌ها به یک تلویزیون یا گیرنده متصل می‌شوند.

این اسپلیتر میتواند از یک کابل آنتن، ۸ خروجی بگیرد.

حتی الامکان سعی کنید، کابل آنتن را از کابلهای برق و لوازم برقی دور نگه دارید تا افت سیگنال کمتری داشته باشید.

حجت ادراکی خوزانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه کابلیکا شما را به خرید بهترین محصولات سیم کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید