مجموعه کابلیکا شما را به خرید بهترین محصولات سیم کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت انواع کابل آلومینیوم ۱۲۰*۱

آنچه در این مقاله میخوانید

قیمت انواع کابل  آلومینیومقیمت انواع کابل آلومینیوم زمینی
قیمت انواع کابل آلومینیوم

در این مطلب سعی داریم تا به بررسی قیمت انواع کابل آلومینیوم ۱۲۰*۱ و مشخصات آن بپردازیم و هر مطلبی که درباره این نوع کابل ها لازم است را با شما به اشتراک بگذاریم.

قیمت انواع کابل  آلومینیوم

اگر می خواهید راجب به قیمت کابل آلومینیوم بدانید، باید بگوییم که در مقایسه با دیگر کابل ها، مانند کابل های مسی قیمتی بسیار مناسب تر دارند و این در حالی می باشد که کیفیت هر دو کابل مسی و آلومینیومی شبیه یکدیگر می باشند و تفاوت های کمی دارند البته، اگر آلیاژ هر دو آن ها به صورت استاندارد باشد.

دو نوع از مدل های کابل های آلومینیوم، کابل های خودنگهدار و زمینی هستند که کابل های خودنگهدار جایگزین های بسیار مناسبی برای سیم های لخت می باشند و در برخی از کشور ها نیز از این مدل کابل ها استفاده می شود. این نوع از کابل ها مزیت های فراوانی دارند که از جمله ی آن ها می توانیم به کاهش خطر آتش سوزی، پیشگیری از تخریب محیط زیست، آسانی و راحت بودن ترمیم تیر های شکسته اشاره کنیم.

از آن جایی که می شود کابل های خودنگهدار را پنهان کرد در نتیجه می توانیم با استفاده از آن ها به زیباسازی شهر ها نیز کمک کنیم و زمانی که از انظار مردم پنهان باشند نیز سارقان نمی توانند به آسانی آن ها را به سرقت ببرند و همچنین به خاطر قیمت مناسبی که دارند آمار سرقت کابل ها نیز کاهش می یابد. کابل های خودنگهدار در شبکه های هوایی توزیع برق نیز کاربرد دارند و باعث افزایش یافتن قابلیت اطمینان شبکه در برابر شرایط جوی و حوادث های ناشی از برخورد اشیاء خارجی می شود و این تنها یکی از مزیت های استفاده از آن است.

این نوع کابل ها بسیار در برابر خوردگی مقاوم می باشند و این ویژگی آن سبب شده تا خط های فشار ضعیف کمتر پاره شوند و در هنگام رعد و برق نیز باعث می گردد احتمال ولتاژ های اضافه کاهش پیدا کند. مدل خودنگهدار به صورت باندل هستند و وزن سبکی دارند که این ویژگی آن ها کمک می کند تا زمان نصب کوتاه تر باشد و همچنین به راحتی و آسانی در خیابان های باریک استفاده می شوند.

کابل های آلومینیومی سطح مقطع های متفاوتی دارند که هر کدام مناسب مصارف خاصی هستند و نمونه ی دیگری از این کابل ها، کابل های هوایی می باشند که برای فضاهای بیرونی مثل تیر های برق و دکل ها به کار گرفته می شوند و خود نیز به سه دسته تقسیم می شوند که نام های مختلفی دارند. از این کابل های هوایی برای ولتاژ های ضعیف، متوسط و قوی استفاده خواهد شد زیرا از هوا به عنوان عایق استفاده می کنند که همین امر موجب می شود تا قیمت آن ارزان تر باشد.

در شبکه های توزیع برق کابل ها و سیم ها جایگاه خاصی دارند زیرا بسیار مورد استفاده هستند و از وسایل ضروری محسوب می شوند. کابل های آلومینیومی از رشته های آلومینیومی با تعداد مشخص و سطح مقطع های متناسب تشکیل می شوند و جنس برخی از روکش های کابل ها از pvc می باشد. کابل های آلومینیوم از آن دسته محصولاتی می باشند که امروزه از آن ها استفاده ی بسیاری می شود و قیمت انواع کابل آلومینیوم بستگی به نوع کابل ها دارد و در عرصه ی سیم و کابل جایگاه خوبی را از آن خود کرده اند. در هنگام خرید کابل آلومینیوم باید توجه کرد که میزان مقاومت الکتریکی هر کدام از انواع کابل چقدر می باشد و کدام یک برای مصارف شما نیاز است. کابل ها در سایز های متفاوتی تولید می شوند و هر کدام از آن ها مشخصات فنی مربوط به خود را دارند که ما در این مطلب به مشخصات فنی کابل آلومینیوم یک در صد و بیست اشاره خواهیم کرد.

قیمت انواع کابل  آلومینیوم

قیمت انواع کابل آلومینیوم زمینی

کابل های زمینی در سه نوع وجود دارند که با تعداد رشته هایشان آن ها را می شناسند که نوع اول دو رشته، نوع دوم سه رشته و نوع بعدی چهار رشته دارد که سطح مقطع هر چهار رشته ی آن در یکی از مدل ها یکسان می باشد اما در مدل دیگر فقط سطح مقطع سه رشته یکسان است که رشته ی دیگر سطح مقطع کمتری دارد.

کابل ها از جنس رشته های آلومینیومی باعث افزایش دمای کابل ها و افت ولتاژ نخواهند شد و این تنها یک باور اشتباه در مورد کابل های آلومینیومی می باشد و اگر این تصور درست بود اکنون از این کابل ها استفاده ی چندانی نمی شد.

اگر می خواهید جریان کمتری از کابل ها عبور کند باید کابلی را انتخاب کنید که طول بیشتری داشته باشد و به همین دلیل است که می گویند سایز و طول کابل ها ارتباط مستقیمی با شرایط محیطی هم دارند. کابل های آلومینیوم فشار قوی هم وجود دارند که برای شبکه های مرکزی توزیع برق استفاده می شوند زیرا می توانند جریان برق را به طور کامل عبور دهند و به شبکه منتقل کنند. این کابل ها رسانایی بالایی دارند و مقاومت خوبی را نیز دارا می باشند که البته یک نوع کابل مخصوص با مقاومت بسیار بالا وجود دارد که نام آن کابل های آلومینیومی زره دار می باشد که تلفات دی الکتریک را به حداقل می رساند و مقاومت را بالا می برد.

کابل های آلومینیومی باعث ایجاد خطر آتش سوزی هم می شوند اما اگر استاندارد ها کاملاً رعایت شوند جای نگرانی وجود نخواهد داشت و از کابل های آلومینیومی حتی برای سیم کشی برخی از هواپیما ها نیز استفاده می شود.

برای برق های تک فاز و سه فاز از کابل های خودنگهدار استفاده می شود که برای تشکیل کابل برق های سه فاز از شش رشته استفاده می شود اما کابل برق تک فاز از سه یا چهار رشته تشکیل می شود. قیمت انواع کابل آلومینیوم به دلیل مواد تشکیل دهنده ی آن ها و کاربرد شان با یکدیگر تفاوت دارند.

از جمله ی مشخصات فنی کابل ۱۲۰×۱ تحمل دمای زیاد آن، انعطاف پذیری کم، دارای ولتاژ نامی ۶/۰ تا یک کیلو وات می باشد و به این نوع کابل ها، کابل خشک هم گفته می شود و جنس بدنه ی آن ها از pvc می باشد که در برابر عواملی چون نور خورشید، سرما، گرما و بارندگی هم دارای مقاومت می باشند. این کابل برای منطقه هایی که فشار مکانیکی آن کم می باشد، به کار گرفته می شود و نیز در داخل کانال ها کاربرد دارد و برای تهیه ی آن ها می توانید با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حجت ادراکی خوزانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه کابلیکا شما را به خرید بهترین محصولات سیم کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید