مجموعه کابلیکا شما را به خرید بهترین محصولات سیم کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش انواع کابل آلومینیوم ۱۸۵*۱

آنچه در این مقاله میخوانید

قیمت کابل آلومینیومکابل آلومینیومی خودنگهدار
فروش کابل آلومینیوم

اگر می خواهید طریقه فروش انواع کابل آلومینیوم ۱۸۵×۱ را بدانید و یا مطلع شوید که از کابل مسی بهتر می باشد یا خیر؟ کافی است این مقاله را تا پایان بخوانید.

قیمت کابل آلومینیوم

کابل های آلومینیوم امروزه کاربرد های فراوانی دارند و در صنعت توانسته اند جایگاه خوبی به دست آورند، زیرا قیمت فروش انواع کابل آلومینیوم از دیگر کابل های مسی ارزان تر و مناسب تر می باشد و این دلیل مهمی برای استفاده از این نوع کابل ها می باشد علاوه بر این که در کنار قیمت مناسب، کیفیت خوبی هم دارند و طول عمر مفیدی نیز دارند.

در حال حاضر به خاطر این که کابل های مسی ارزش زیادی دارند سارقان نیز در کمین سرقت این گونه کابل ها می باشند و استفاده از کابل های آلومینیوم به جای این نوع کابل ها کمک می کند تا کابل ها به سرقت نروند زیرا کابل های آلومینیوم قیمت مناسبی دارند.

اگر می خواهید بدانید طول عمر این نوع از کابل ها زیاد است یا خیر؟ باید بدانید که اگر آلیاژ به کار رفته در کابل ها استاندارد باشد طول عمر آن ها بالاتر می رود و البته اگر آلیاژ آلومینیوم نیز استاندارد باشد، هم مانند کابل مسی عمل می کند و تفاوت چندانی بین آن ها نخواهد بود.

از کابل های آلومینیوم در شبکه های برق، صنایع تولید برق و حتی سیم کشی برخی از هواپیماها استفاده میشود و انواعی از کابل برق های آلومینیوم وجود دارد که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

کابل های خودنگهدار یکی از این نوع کابل ها می باشد که اکنون در برخی از کشور های در حال توسعه جایگزین هادی های لخت شده است و یکی از مزیت های خوبی که کابل های آلومینیومی دارند این می باشد، که بسیار سبک هستند و انعطاف پذیری قابل توجهی دارند و البته رسانایی و مقاومت بسیار عالی هم دارند.

جالب است بدانید که کابل هایی با فشار ضعیف قیمت کمتری از کابل های فشار قوی و متوسط دارند و نوع دیگری از کابل های آلومینیوم، کابل های زمینی می باشند که دارای سه مدل هستند که یا دو رشته ای می باشند، یا سه رشته ای و یا چهار رشته ای که در نوع اول سطح مقطع هر چهار رشته ی موجود در آن یکسان است و نوع بعدی فقط سطح مقطع رشته چهارم کمتر از سه رشته دیگر می باشد و یکی از  کاربرد آن ها توزیع نیرو با ولتاژ ضعیف است.

قیمت کابل آلومینیوم

کابل آلومینیومی خودنگهدار

از کابل های آلومینیومی خودنگهدار برای برق های تک فاز و سه فاز استفاده می شود که این کابل ها خوبی های زیادی دارند و چون سبک هستند و به طوری طراحی شده اند که به راحتی می توان در معابر ها آن ها را به کار برد و از دسترس دید عموم پنهان نگه داشت.

مطلب مهمی که راجب کابل های خودنگهدار باید دانست این می باشد که این کابل ها باید در مقابل جانوران و حشرات موذی مقاومت داشته باشند و غیر قابل اشتعال باشند.

کابل های خودنگهدار در بعضی مواقع با فشار متوسط شناخته می شوند و کابل های استاندارد نیز با حروف مشخصی شناخته می شوند و در واقع ساختمان آن ها با حرف های الفبا مشخص می شود که حرف دوم باعث می شود تا سیم مشخص شود و اگر این حرف دوم وجود نداشته باشد یعنی کاغذ است.

کابل های هوایی نیز دارای انواع متفاوتی می باشند که یکی از آن ها کابل های خودنگهدار هوایی هستند و برای نخستین بار در کشور فرانسه به دلیل جایگزین کردن آن ها برای شبکه های که فشار ضعیف با هادی سیمی داشتند، تولید شدند.

برای نصب کردن کابل های خودنگهدار بر روی پایه ها باید از یک سیم نگهدارنده استفاده کرد که جنس این سیم ها با توجه به نوع کابل یا از آلومینیوم هستند و یا از فولاد می باشند که در کابل های خودنگهدار با فشار ضعیف سیم نول همان، سیم نگهدارنده می باشد.

از کابل های خودنگهدار در سال های گذشته در صنعت برق و مهندسی برق استفاده های بسیاری شده است و البته این نکته لازم به ذکر است که، اگر مسائل فنی رعایت نشود و ایمنی لازم  انجام نگیرد باعث ایجاد و بروز مشکلات زیاد می شود.

در کنار تمام مزیت هایی که کابل های خودنگهدار دارد اما نبود دستور العمل و استاندارد های مناسب سبب شده تا این مشکل به وجود بیاید. کابل های مسی در مقابل کابل های آلومینیومی قیمت بالاتری دارند و تنها به کار بردن آلیاژ مس سبب شده تا قیمت آن بالاتر رود و چون قیمت آن بالا است سارقان سعی می کنند تا این گونه کابل ها را به سرقت ببرند و این موضوع باعث نگرانی می باشد زیرا علاوه بر این موضوع جان سارقان نیز به خطر می افتد و باید برای این مشکل جایگزینی مناسب پیدا کرد.

اگر مجریان پروژه ها و مهندسان برق از کابل ها و سیم های نامرغوب و بدون کیفیت در پروژه ها استفاده کنند، این موضوع باعث می شود تا اعتبار آن ها نیز پایین بیاید و کار خود را نیز از دست بدهند بنابراین در هنگام خرید باید دقت داشت تا کابل استاندارد با کیفیت و دوام خوب انتخاب نمود که حتی از نظر اقتصادی نیز به صرفه باشد.

کابل های فاصله دار یک مدل از کابل های هوایی می باشند که به دلیل شرایط محیطی از این گونه کابل های هوایی نیز استفاده بسیاری می شود. اگر قصد خرید انواع کابل ها و سیم ها را دارید کافی است تا با ما تماس حاصل فرمایید.

کابل آلومینیوم یک، در، صد و هشتاد و پنج دارای سطح مقطعی به اندازه ی ۱۸۵ می باشد که از نظر سطح ولتاژی این گونه کابل ها تفاوت دارند و بستگی به فشار ضعیف، متوسط و قوی دارد. کابل آلومینیومی با فشار متوسط با این سایز دارای لایه ی نیمه رسانا می باشد و پوشش آن یک لایه نوار پلاستیکی است که عایق آن پلی اتیلن کراسلینک است و روکش نهایی آن از جنس pvc است که به صورت پیش فرض قرمز رنگ می باشد. قیمت کابل آلومینیوم بستگی به این دارد که شما مشتریان عزیز تمایل به خرید کدام یک از انواع آن دارید.
در نهایت اگر تمایل دارید تا از فروش انواع کابل آلومینیوم اطلاع پیدا کنید می توانید با شماره هایی که در این سایت درج شده است، تماس برقرار نمایید.

 

 

حجت ادراکی خوزانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه کابلیکا شما را به خرید بهترین محصولات سیم کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید