مجموعه کابلیکا شما را به خرید بهترین محصولات سیم کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید انواع کابل آلومینیوم و مسی

آنچه در این مقاله میخوانید

خرید انواع کابل آلومینیوم و مسیکابل مسی و آلومینیوم
انواع متفاوت کابل آلومینیوم

برای اطلاع از شرایط خرید انواع کابل آلومینیوم و مسی و همچنین نحوه فروش انواع کابل آلومینیومی را کافی است که، با مراجعه به سایت های معتبری همچون سایت ما تجربه نمایید.

خرید انواع کابل

خرید انواع کابل آلومینیوم و مسی

دانستن تفاوت ها و مزایا و معایب هر کدام از این کابل ها می تواند به ما در هنگام خرید کمک شایانی کند. مهم ترین اصل برای انتخاب  و خرید انواع کابل آلومینیوم میزان مقاومت الکتریکی آن است که هر چه مقاومت کابل کمتر باشد مناسب تر و بهینه  است و نکته دوم در نظر گرفتن قیمت و صرفه اقتصادی است، که از این بابت قیمت کابل آلومینیوم یا کابل های زمینی آن در مقایسه با کابل های مسی بسیار مقرون بصرفه تر هستند

همچنین خطر سرقت کابل های آلومینیوم به نسبت کابل های مسی بسیار کمتر است و به راحتی می توان در محیط های مختلف از جمله تیرهای چراغ برق از آنها استفاده کرد.

کابل های آلومینیومی اگرچه مقاومت بیشتری دارند اما به نسبت کابل های مسی که این روزها قیمت بالایی دارند،ارزان تر و در دسترس تر هستند. در این بین فلز نقره هم مقاومت کمتری به نسبت آلومینیوم دارد، اما به دلیل قیمت گران به جز در موارد خاص تولید سیم و کابل کاربرد دیگری در این صنعت ندارد.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه نمود وزن آنهاست، که کابل های آلومینیومی وزن کمتری نسبت به کابل های مسی دارند. همین عامل هم در قیمت کلی کابل مفتولی آلومینیوم تاثیر گذار است.

کابل مسی و آلومینیوم

با این توضیحات آلومینیوم فقط برای کابل قدرت به صورت کابل زمینی یا کابل هوایی آلومینیومی و در انواع کابل خود نگهدار یا فاصله دار می توان استفاده کرد و استفاده از آن برای کابل افشان مسی طبق استانداردهای موجود مجاز نیست. به صورت کلی در کاربری های عمومی که امکان استفاده از هر دو نوع کابل آلومینیومی و مسی برای پروژه مورد نظر وجود دارد باید گفت این دو فلز در نهایت تفاوت چندانی با هم ندارند؛ به شرطی که آلیاژ هر دو استاندارد باشد. باید بدانید استفاده از آلومینیوم برای تولید کابل افشان آلومینیومی مناسب نیست؛ چرا که شکنندگی بالایی داشته و فقط برای تولیدکابل مفتولی می توان از آن استفاده کرد. ضمن اینکه هزینه های تولید برای هر دو کابل مسی و آلومینیوم یکسان می باشد.
در هنگام انتخاب کابل های آلومینیومی باید کابل معادل مسی آن را انتخاب کرد، که به عنوان مثال معادل کابل ۱۰ مسی را میتوان با کابل ۱۶ آلومینیوم جایگزین کرد. در هنگام خرید حتما باید به طول کابل و مقدار جریانی که نیاز دارید توجه داشت، همچنین باید به این نکته توجه داشت که استفاده از سیم های افشان آلومینیومی یا CCA ها در ساختمان  بخاطر مقامتی که دارند غیر مجاز است و باعث آتش سوزی می شود.

حجت ادراکی خوزانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه کابلیکا شما را به خرید بهترین محصولات سیم کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید