مجموعه کابلیکا شما را به خرید بهترین محصولات سیم کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

انواع کابل آلومینیوم ۳۵*۱

آنچه در این مقاله میخوانید

رسانایی بالای کابلمصارف کابل های آلومینیومی
انواع کابل آلومینیوم ۳۵*۱

امروز در این مطلب سعی داریم تا درباره ی انواع کابل آلومینیوم ۳۵*۱ اطلاعاتی را با شما دوستان عزیز به اشتراک بگذاریم و امیدوار هستیم از مطالعه ی آن لذت ببرید.

 

رسانایی بالای کابل

به دلیل رسانایی بالای این کابل افراد زیادی به خرید آن تمایل دارند و انواع کابل آلومینیوم زمینی برای مصارف زمینی مورد استفاده قرار می گیرد که این نوع از کابل ها هم، مدل های مختلفی دارند و سطح مقطع رشته های آن در برخی مدل ها یکسان و در برخی دیگر تفاوت دارند.

از انواع کابل آلومینیوم زمینی برای توزیع نیرو و پروژه های برق رسانی استفاده می شود که قیمت نسبتاً مناسبی هم دارند. یک دسته از کابل های آلومینیومی وجود دارند که دارای مقاومت بالایی می باشند و این مقاومت بالا ناشی از استفاده از سیم های آلومینیومی زره دار می باشد که سبب می گردد دی الکتریک تلفات پایین تری داشته باشد و مقاومت بالا تری از خود نشان دهد. از این نوع کابل های آلومینیومی برای تغییرات ناگهانی بار در صنعت یا مصارف مسکونی استفاده می گردد. اگر فکر می کنید که کابل های مسی مقاومت بیشتری دارند و کابل های آلومینیوم مقاومت کمتری نسبت به آن ها دارند باید بگوییم که این باور شما اشتباه است و کابل های آلومینیوم هم، مقاومت بیشتری دارند و هم این که، از نظر اقتصادی به صرفه تر می باشند و برای خرید آن ها نیازی به پرداخت هزینه های بسیار زیاد نمی باشد. یکی از عواملی که باعث می گردد تا شما از درستی خرید خود مطمئن باشید این است که باید به سطح مقطع کابل آلومینیوم توجه کنید و متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

مصارف کابل های آلومینیومی

اگر بخواهیم به صورت کلی بگوییم، امکان استفاده از کابل های آلومینیومی برای کاربرد های عمومی وجود دارد که البته باید به استاندارد های موجود نیز توجه کرد. اگر تمایل داشته باشید از معایب این نوع کابل ها بگوییم باید بدانید که، خطر آتش سوزی کابل های آلومینیومی در مقابل کابل های مسی بیشتر می باشد و بسیار جالب است که هزینه هایی که برای تولید یک کابل مسی و یک کابل آلومینیومی استفاده می شود یکسان است. در هنگام  خرید کابل برق زره دار استاندارد ایرانی بهتر می باشد، به همه ی عوامل دقت و توجه کافی داشته باشید

برای مکان هایی که امکان ضربه ی فیزیکی وجود دارد استفاده از  انواع کابل آلومینیوم زمینی از نوع زره دار مناسب است و از کابل های فشار قوی نیز در داخل کابل ها و یا به صورت دفن شده در زمین به کار برده می شود. این نوع از کابل ها باید در برابر هیدروکربن ها، جانوران موذی و عوامل دیگر مقاوم باشند و به صورت اشتعال ناپذیر باشند. برای سیم کشی برخی از هواپیما ها و یا منتقل کردن برق به تالار ها و باغ ها از کابل های آلومینیومی به کار گرفته می شود.

مصارف کابل های آلومینیومی

 

 

حجت ادراکی خوزانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه کابلیکا شما را به خرید بهترین محصولات سیم کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید